fbpx

Vi får ditt varumärke att syns på kinesiska digitala plattformar

Vi får ditt varumärke att synas på kinesiska digtiala plattformar

Planera

Detta är början på din resa till att bli China ready. Vår kunskap och insikter leder oss till handlingar för att planera effektiv kommunikation mot den kinesiska målgruppen. Tillsammans tar vi fram en strategi som ger ert varumärke den synlighet det förtjänar. Du känner till ditt varumärke och vi vet vad som attraherar den kinesiska målgruppen.

Skapa

Vi hjälper dig att hitta de rätta plattformarna för att visualisera ditt varumärke och skapa kännedom bland den kinesiska målgruppen.

Optimera

Vi strävar alltid efter att optimera din närvaro genom att skapa meningsfullt och relevant innehåll i rätt sammanhang. Vårt uppdrag är få din digitala närvaro i Kina att sticka ut. Vi lyfter fram ditt varumärke genom att berätta historier, lokalisering av material, kampanjer och media hantering.

Strategisk partner till

As a Trusted Partner Agency to Tencent, we help clients establish a presence on China’s multipurpose social lifestyle app, WeChat.

As a partner agency to Alipay, we give our clients access to China’s largest payment solution, and provide them with the right tools to push online deals and coupons.

As the first agent represented in the Nordics, we are proud to offer direct marketing through one of the world’s largest travel platforms, Ctrip.

Några av våra kunder

Några av våra kunder

Vill du veta mer om Kina och hur du når den kinesiska kunden?

Då kan vi hjälpa dig! Kontakta oss så pratar vi vidare om Kina.

Jonathan

Filippa

Our team

Jonathan Kullman

CEO

kullman@nbh.se

Joe Gong

MARKETING DIRECTOR

joe.gong@nbh.se

Filippa Bätjer

CHINA ENTHUSIAST

filippa.batjer@nbh.se

Hongyu Mao

PROJECT MANAGER

Hongyu.mao@nbh.se

Yuming Zeng

MARKETING SPECIALIST

yuming.zeng@nbh.se

Katy Liu

OFFICE SUPPORT

katy.liu@nbh.se

Hongyu Wang

PROJECT MANAGER

hongyu.wang@nbh.se

Tiffany

FINANCE MANAGER

tiffany@nbh.se